AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 17 Mart 2018 Cumartesi 18:30
İLÇE BİLGİSİKURUMLARMAHALLİ İDARE MYOEĞİTİMSAĞLIKULAŞIMSANAYİESNAFLARHAL FİYATI
ELMALI HAVA DURUMU
ELMALI
COĞRAFİ KONUMU

Elmalı, Akdeniz Bölgesi’nde, Antalya İli sınırları içerisinde 46° 46'' doğu meridyenleri üzerinde yer almaktadır.

İlçe, Güney Anadolu boyunca uzanan Toros Dağları’nın Batı Akdeniz Bölgesi’nde uzanan kıvrımları arasında sıkışmış, denizden 1050–1150 metre yükseklikteki bir plato üzerine kurulmuştur. Dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde, 2503 metre yüksekliğine varan Elmalı Dağı’nın güney eteğinde yer alan yerleşimin doğusunda Tilkicilik Tepesi, batısında Topdağı Tepesi, güneyinde de Elmalı ovası bulunmaktadır. Ayrıca yerleşmede Semayük, Kaşçiftliği, Eskihisar, Düden ovaları yer almaktadır. Güldürki, Karabayır Çayları, Düden’e dökülen Karagöl ile Avlan gölü önemli su alanlarıdır.

Antalya İli, 20723 km² yüzölçümü ile Türkiye’nin yaklaşık % 2.7’sini oluşturmaktadır. Elmalı ise 1594 km² ile ilin yüzölçümünün yaklaşık % 7.69’una sahiptir.

Antalya İli’ne bağlı 14 ilçeden biri olan Elmalı, Antalya İli’nin 110 km. batısında bulunmaktadır. İlçenin kuzeyinde Korkuteli, doğusunda Kumluca, güneydoğusunda Finike, güneyinde Kaş, batısında ise Muğla ile çevrilidir. Antalya İli ve İlçeleri aşağıdaki haritada gösterilmektedir.

Şekil 1: Elmalı İlçesi'nin Türkiye ve Akdeniz Bölgesindeki Yeri ( Büyük Atlas,2001)

Şekil 2: Elmalı İlçesi'nin  Akdeniz Bölgesi'ndeki Yeri

 
4441 Kere Okundu

HASTANE TAKSİ
DETAY
AKARLAR TİCARET
DETAY
DOĞUKAN ISITMA - SOĞUTMA
DETAY
ÖZEKİNCİ ERKEK ÖĞRENCİ PANSİYONU
DETAY
KÖRFEZ DERSHANESİ ELMALI ŞUBESİ
DETAY
ELMALI BEYAZ FIRIN
DETAY
CAĞDAŞ FİDANCILIK
DETAY
YILDIZ MOBİLYA
DETAY
SEÇKİN AHŞAP DOĞRAMA ARI KOVANI İMALATI
DETAY
YAKALI ELEKTRİK İNŞ. TAAH. TİC.VE GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ
DETAY
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com