AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 23 Mayis 2018 Çarsamba 12:04
İLÇE BİLGİSİKURUMLARMAHALLİ İDARE MYOEĞİTİMSAĞLIKULAŞIMSANAYİESNAFLARHAL FİYATI
ELMALI HAVA DURUMU
ELMALI
COĞRAFİ KONUMU

Elmalı, Akdeniz Bölgesi’nde, Antalya İli sınırları içerisinde 46° 46'' doğu meridyenleri üzerinde yer almaktadır.

İlçe, Güney Anadolu boyunca uzanan Toros Dağları’nın Batı Akdeniz Bölgesi’nde uzanan kıvrımları arasında sıkışmış, denizden 1050–1150 metre yükseklikteki bir plato üzerine kurulmuştur. Dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde, 2503 metre yüksekliğine varan Elmalı Dağı’nın güney eteğinde yer alan yerleşimin doğusunda Tilkicilik Tepesi, batısında Topdağı Tepesi, güneyinde de Elmalı ovası bulunmaktadır. Ayrıca yerleşmede Semayük, Kaşçiftliği, Eskihisar, Düden ovaları yer almaktadır. Güldürki, Karabayır Çayları, Düden’e dökülen Karagöl ile Avlan gölü önemli su alanlarıdır.

Antalya İli, 20723 km² yüzölçümü ile Türkiye’nin yaklaşık % 2.7’sini oluşturmaktadır. Elmalı ise 1594 km² ile ilin yüzölçümünün yaklaşık % 7.69’una sahiptir.

Antalya İli’ne bağlı 14 ilçeden biri olan Elmalı, Antalya İli’nin 110 km. batısında bulunmaktadır. İlçenin kuzeyinde Korkuteli, doğusunda Kumluca, güneydoğusunda Finike, güneyinde Kaş, batısında ise Muğla ile çevrilidir. Antalya İli ve İlçeleri aşağıdaki haritada gösterilmektedir.

Şekil 1: Elmalı İlçesi'nin Türkiye ve Akdeniz Bölgesindeki Yeri ( Büyük Atlas,2001)

Şekil 2: Elmalı İlçesi'nin  Akdeniz Bölgesi'ndeki Yeri

 
4722 Kere Okundu

AKÇAYLAR BİLGİSAYAR
DETAY
SEÇKİN AHŞAP DOĞRAMA ARI KOVANI İMALATI
DETAY
BİRLİK PEN
DETAY
GENÇ SOĞUTMA BEYAZ EŞYA SERVİSİ
DETAY
AHMET MİLLİOĞLU KURUYEMİŞ-ŞEKERLEME
DETAY
BOZDEMİR OTO LASTİK
DETAY
SALİH DEMİR SİGORTA
DETAY
SERDARLAR HUBUBAT
DETAY
BATI AKDENİZ WEB YAZILIM
DETAY
DEHA BİLGİSAYAR
DETAY
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com