AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 19 Ocak 2018 Cuma 01:40
İLÇE BİLGİSİKURUMLARMAHALLİ İDARE MYOEĞİTİMSAĞLIKULAŞIMSANAYİESNAFLARHAL FİYATI
ELMALI HAVA DURUMU
ELMALI
COĞRAFİ KONUMU

Elmalı, Akdeniz Bölgesi’nde, Antalya İli sınırları içerisinde 46° 46'' doğu meridyenleri üzerinde yer almaktadır.

İlçe, Güney Anadolu boyunca uzanan Toros Dağları’nın Batı Akdeniz Bölgesi’nde uzanan kıvrımları arasında sıkışmış, denizden 1050–1150 metre yükseklikteki bir plato üzerine kurulmuştur. Dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde, 2503 metre yüksekliğine varan Elmalı Dağı’nın güney eteğinde yer alan yerleşimin doğusunda Tilkicilik Tepesi, batısında Topdağı Tepesi, güneyinde de Elmalı ovası bulunmaktadır. Ayrıca yerleşmede Semayük, Kaşçiftliği, Eskihisar, Düden ovaları yer almaktadır. Güldürki, Karabayır Çayları, Düden’e dökülen Karagöl ile Avlan gölü önemli su alanlarıdır.

Antalya İli, 20723 km² yüzölçümü ile Türkiye’nin yaklaşık % 2.7’sini oluşturmaktadır. Elmalı ise 1594 km² ile ilin yüzölçümünün yaklaşık % 7.69’una sahiptir.

Antalya İli’ne bağlı 14 ilçeden biri olan Elmalı, Antalya İli’nin 110 km. batısında bulunmaktadır. İlçenin kuzeyinde Korkuteli, doğusunda Kumluca, güneydoğusunda Finike, güneyinde Kaş, batısında ise Muğla ile çevrilidir. Antalya İli ve İlçeleri aşağıdaki haritada gösterilmektedir.

Şekil 1: Elmalı İlçesi'nin Türkiye ve Akdeniz Bölgesindeki Yeri ( Büyük Atlas,2001)

Şekil 2: Elmalı İlçesi'nin  Akdeniz Bölgesi'ndeki Yeri

 
4103 Kere Okundu

ALTINGOL SPOR TESİSLERİ
DETAY
ŞENTÜRK DEMİR DOĞRAMA
DETAY
KUZEN FİDANCILIK LTD. ŞTİ.
DETAY
AKIN REKLAM AJANSI
DETAY
GÜLENAY BALIK EVİ
DETAY
FOTO FATİH
DETAY
BOZDEMİRLER TİC. OTO LASTİK VE EMLAK
DETAY
BOZDEMİR OTO LASTİK
DETAY
TEKKELİLER DOĞRAMA VE MOBİLYA DEKORASYON
DETAY
BİRLİK PEN
DETAY
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com