AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 20 Ekim 2018 Cumartesi 10:37
İLÇE BİLGİSİKURUMLARMAHALLİ İDARE MYOEĞİTİMSAĞLIKULAŞIMSANAYİESNAFLARHAL FİYATI
ELMALI HAVA DURUMU
ELMALI
 
Elmalı MYO’da Coşkulu Mezuniyet Töreni
 
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO), 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılı 19. Dönem Mezuniyet Töreni, Elmalı MYO Yerleşkesinde coşkuyla kutlandı.
 
 
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO), 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılı 19. Dönem Mezuniyet Töreni, Elmalı MYO Yerleşkesinde coşkuyla kutlandı. Mezuniyet Töreni’ne AÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muharrem Kılıç, Elmalı Belediye Başkanı Hüseyin Altıntaş, Emniyet Müdürü Hasan Mutlu, Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mehmet Altunkaya, siyasi parti temsilcileri, İl Genel Meclisi Üyeleri ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı. Elmalı MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Halil Demir, açılış konuşmasına “Öğrencilerimizi tekniker olarak meslek hayatına kavuşturmanın sevinci ile onlardan ayrılmanın burukluğunu, birlikte yaşıyoruz.” diyerek başladı. Yıl içerisinde öğrencilere yönelik birçok seminer, panel ve konferans benzeri etkinlikler, teknik geziler ve fuar ziyaretleri yapıldığını belirten Demir, Elmalılara ithafen “Elmalı Meslek Yüksekokulu bu manevi, tarihi, kültürel İlçe’ye yaraşır bir şeyler üretmeye çalışıyor. Eğer Elmalı, bu Meslek Yüksekokulu’na sahip çıkmaya devam ederse, ilçemiz, sosyal, kültürel ve hem de ekonomik anlamda çok büyük kazançlar elde edecektir.” dedi. Demir öğrenci velilerine yönelik olarak “Çocuklarınızı bizlere emanet ettiniz, bizler de karınca kadarınca onlara bir şeyler kazandırmaya çalıştık. Onları Türkiyemiz için iyi insanlar olarak yetiştirme gayretinde olduk. Biz onlardan memnunuz. Sizler de onlara güvenmelisiniz. Hayat mücadelelerinde yanlarında olduğunuzu hissetmeleri, onlara zaman zaman yol gösterici olmanız büyük cesaret verecektir.” diye konuştu. Demir konuşmasının sonunda öğrencilere yönelik olarak, “Eğer gerçekten istediğiniz için mücadele edersiniz, mutlaka başarılı olacaksınız. Sakın olaki çok çalışmaktan, zorluklardan korkmayın. Dürüst, ahlaklı, kendini bilen, kendine inanan ve güvenen meslek sahibi gençler olarak, kendiniz ve Türkiye için yapacağınız çok şey var. Zorluklarla mücadele etme gücünü hiç kaybetmeyin. Okulumuzun, Üniversitemizin, Elmalımızın fahri temsilcileri olarak en iyi şekilde temsil etmenizi diliyorum.” ifadelerine yer verdi.
Belediye Başkanı Hüseyin Altıntaş konuşmasında İlçe’ye gelen öğrencilerden memnun olduklarını, onların rahatı için her şeyi yapmaya çalıştıklarını ve kendilerinden yardım isteyen bütün öğrencilere yardımcı olduklarını belirtti. Altıntaş “Elmalı’nın tarihi 5 bin yıl öncesine gider. Bu ilçe hem manevi, hem tarihi ve hem de kültürel açıdan önemli bir değerdir. Burada bulunmanın ayrıcalığından inşallah yararlanmışsınızdır. Bizi en iyi şekilde temsil edeceğinizi biliyorum. Biz öğrencilerimizi çok seviyoruz. Gelecek yıl Elmalı inşallah çok daha güzel bir yerleşkeye sahip olacaktır. Bunun sözünü veriyorum.” dedi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muharrem Kılıç ise eğitimin önemine değinerek başladığı konuşmasında “Eğitim her şeyden önemli olarak ihtiyaç duyulan bir aşamadır. Ülkemizin yetişmiş insan gücüne fazlasıyla ihtiyacı bulunmaktadır. İlçelerde eğitim dezavantaj gibi görünmesine rağmen, çok önemli avantajları bulunmaktadır. Yerel yöneticilerle bire bir irtibat kurabilmenin öğrencilere büyük katkıları olmaktadır. Türkiye’nin en önemli üniversitelerinden birisi olan Akdeniz Üniversitesi’nde öğrenci olmak ise başka bir ayrıcalıktır. İnşallah donanımlı meslek elamanı olarak büyük işler başaracaksınız. Bahtınızın da tahtınızın da en iyisi olmasını diliyorum.” dedi.
Açılış konuşmalarının ardından dereceye giren öğrenciler ile mezun olan öğrencilere başarı belgeleri verildi. Öğrenciler mezuniyet töreni sonrasında kep fırlatarak müzik eşliğinde eğlendiler. 
 
 
09 Haziran 2013 Pazar - 07:07
9854 Kere Okundu

ARIKANLAR TİCARET
DETAY
EMEK MOBİLYA
DETAY
SALİH DEMİR SİGORTA
DETAY
EMİN MOBİLYA DEKORASYON
DETAY
TARIM TİCARET
DETAY
ELMALI SULTAN SOFRASI
DETAY
GÖZDE OTO ELEKTRİK VE AKÜ
DETAY
AYDOĞAN HAFRİYAT NAKLİYAT - FORKLİFT
DETAY
ELSAN TİCARET
DETAY
CAN OTO LASTİK
DETAY
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com