AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 15 Kasim 2018 Persembe 22:00
İLÇE BİLGİSİKURUMLARMAHALLİ İDARE MYOEĞİTİMSAĞLIKULAŞIMSANAYİESNAFLARHAL FİYATI
ELMALI HAVA DURUMU
ELMALI
 
ELMALI KARYAĞDI MAHALLESİ MUHTAR ADAYLIĞINI AKİF DEMİRHAN AÇIKLADI
 
30 Martta yapılacak olan yerel seçimlerinin yaklaşmasıyla beraber mahalle muhtar adayları da şekillenmeye başladı. Karyağdı mahallesinden muhtar adayı olduğunu açıklayan Akif Demirhan web sitemize açıklamalarda bulunarak Karyağdı mahallesinin sorunlarına hâkim olduğunu ve bu sorunları çözmek ve hizmete köprü olmak için Karyağdı mahallesinden muhtar adayı olduğunu belirtti.
 
 

30 Martta yapılacak olan yerel seçimlerinin yaklaşmasıyla beraber mahalle muhtar adayları da şekillenmeye başladı.  Karyağdı mahallesinden muhtar adayı olduğunu açıklayan Akif Demirhan web sitemize açıklamalarda bulunarak Karyağdı mahallesinin sorunlarına hâkim olduğunu ve bu sorunları çözmek ve hizmete köprü olmak için Karyağdı mahallesinden muhtar adayı olduğunu belirtti.

Karyağdı mahallesinin sorunlarını açıklayan muhtar adayı Demirhan

''En çok trafik kazalarının yaşandığı Karyağdı mahallesinden geçen Elmalı Fethiye yolunun en azından Kızılbel'e kadar olan kısmının genişletilmesi yapılarak kaldırımlarının döşenmesi gerekir. Karyağdı Mahallesi Bıçakçı Kuyusu ve Pompaj yolu çok bozuktur. Asfaltının baştan sona elden geçirilerek onarılması gerekmektedir. Karyağdı mahallemiz nüfus olarak Elmalı’nın en büyük ikinci mahallesidir. Dolayısıyla çocuklarımız için oyun parkları yetersizdir. Tespit edilen uygun yerlere çocuk parkı yapılabilir. Mehmet Topçu İlkokulunun ve Ömerpaşa Ortaokulunun Kızılbel ve Pompaj Taraflarına uzak olması nedeniyle öğrencilerimiz taşımalı eğitimle eğitim hizmeti almaktadır. Taşımalı eğitim yerine uygun görülen bir yere ilk ve ortaokul yapılarak çocuklarımız zaman kaybı, taşıma riski ve taşıma araçlarının yakıtlarından tasarruf edilebilir. Yaklaşık 3000 kişinin ikamet etiği Karyağdı mahallesine en az 1500 kişiye hitap edebilecek çok amaçlı bir salon yapılarak cenaze düğün toplantı gibi kalabalıklarda vatandaşlarımızın mağdurluğu giderilebilir. Karyağdı mahallesi Kızılbel hattına günde 3 defa şehir merkezine ulaşım yapılabilmesi için belediye otobüsüne ile seferler düzenlenebilir. Bıçakçı kuyusu Kaşlılar Mahallesi ve Kızılbel tarafında yaşayan vatandaşlarımızın vefat eden akrabalarını defnettiği Kızılbeldeki mezarlığın etrafının çevrilerek çevre düzenlemesinin yapılması. Pompajdan bahçe ve Tarlalarını sulayan çiftçilerimizin sulama sularını pahalı kullanmalarından dolayı pompaj çevresine kurulacak Güneş Panelleri vasıtasıyla elektrik üretilerek enerji masraflarının düşürülmesi. Elmalı Otogarından Sanayi Sitesine Doğru giden Otogar Bulvarını sağ tarafındaki derenin üzerinin kapatılarak ıslah edilmesi gibi daha sayamadığı birçok sorunları Belediye ve Kaymakamlıkla sürekli görüşerek çözmler arayacağını” belirti.

Ayrıca muhtar adayı Demirhan ''Muhtar aranan değil arayan muhtar olmalıdır. Muhtarlık sadece ikametgâh verilen yer olmadığını belirterek,  Mahallesindeki yoksulu, mağduru, hastayı, yaşlıyı, kimsesizi tespit edip onların sorun ve ihtiyaçları için yetkili mercilere iletmeyi kendisine bir ödev olarak görmelidir. Burada Karyağdı Mahallesi için bahsettiğim öneriler doğrudan öncelik noktası olan muhtarlığın sorumluluğundadır. Mahallemiz bize teveccüh gösterip bu yetkiyi bizlere verip Allah'ta nasip ederse bu sorumluluğun üstesinden azalarım ve Karyağdı sakinlerimle el ele vererek başaracağımıza inanıyorum. İşimiz sadece vatandaşa hizmet etmek olacaktır. Bu belirlediğim ihtiyaçların yerine getirilebilmesi için yetkili merciler olan belediye, Kaymakamlık sivil toplum kuruluşları ve diğer kurum ve kuruluşlarla diyalog içerisinde azim ve sabır göstererek yapılacağı kanaatindeyim. Bu duygu ve düşüncelerle aranan değil, arayan bir aday olacağıma söz veriyor tüm Karyağdı da ikamet eden vatandaşlarımı saygı ile selamlıyorum. Dedi.

 
 
25 Ocak 2014 Cumartesi - 16:51
9793 Kere Okundu

SEÇKİN AHŞAP DOĞRAMA ARI KOVANI İMALATI
DETAY
ÇAVDAR CAM PEN
DETAY
AY KUAFÖR
DETAY
CORNER OYUN SALONU - PS3
DETAY
KALE MOTOR
DETAY
DOĞUKAN ISITMA - SOĞUTMA
DETAY
GÜLENAY BALIK EVİ
DETAY
ŞALA KARDEŞLER PEN - CAM
DETAY
BALDIROĞLU OTOMOTİV - NAKLİYAT
DETAY
AKTEKİNLER OTO MAKAS
DETAY
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com