AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 15 Kasim 2018 Persembe 22:02
İLÇE BİLGİSİKURUMLARMAHALLİ İDARE MYOEĞİTİMSAĞLIKULAŞIMSANAYİESNAFLARHAL FİYATI
ELMALI HAVA DURUMU
ELMALI
 
Elmalı MYO’dan Dikey Geçiş Sınavı’nda tarihi başarı
 
Yüksekokul öğrencilerine yönelik yaptıkları etkinliklerle sık sık gündeme gelen Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO), kendi tarihinin en büyük başarılarından birisine imza attı.
 
 
Yüksekokul öğrencilerine yönelik yaptıkları etkinliklerle sık sık gündeme gelen Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO), kendi tarihinin en büyük başarılarından birisine imza attı. Elmalı MYO’dan DGS Sınavına girerek kendi alanlarında fakülteye geçiş yapan öğrenci sayısında rekor kırıldı. Konu üzerine açıklama yapan Elmalı MYO Müdürü Yard.Doç.Dr. Halil Demir, Elmalı Milli Eğitim ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleriyle yaptıkları protokol çerçevesinde düzenledikleri kursların, meyvelerini vermeye başladığını söyledi. Demir açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi: “2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı’nda DGS Sınavı sonuçlarına göre Ön Lisans Eğitimini tamamlayan öğrencilerimizin yaklaşık %25’i kendi alanlarında bir Fakülte’ye geçiş yaptılar. DGS Sınavına toplamda 180 öğrenci başvurmuş, bunların 42’si bir Lisans Eğitimine yerleştirilmiştir. Ek kontenjan sonuçlarına henüz ulaşamadık ve tahminen rakam 50 olacaktır. Bu rakam önceki yıl 3-4 kişi civarındaydı. Bu başarının en büyük nedenlerinden birisi geçtiğimiz yıl düzenlenen DGS’ye hazırlık kursudur.
Düzenlenen kursların koordinatörlüğünü yapan Elmalı MYO Müdür Yrd.Hakan Demirboğa elde edilen başarının tesadüf olmadığını, yıl içerisinde öğrencileri sürekli motive etmeye çalıştıklarını, bu emeklerin de boşa çıkmadığını belirtti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Candeğer ise Bu kursların düzenlenmesinde büyük emekleri olan Müdür Yardımcıları Murat Yücel ve Hakan Demirboğa başta olmak üzere bütün MYO Yönetimine ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hilmi Olca’ya teşekkürlerimi sunuyorum. Bu yıl MYO Yönetimiyle birlikte bazı organizasyonları ortak yaparak çok daha etkili olmasını istiyoruz. dedi. HEM Müdürü Olca ise bu yıl düzenlenecek kurslar arasına KPSS’nin de dahil olduğunu, öğrencilerin yoğun taleplerine duyarsız kalmalarının mümkün olmadığını ifade eti. 
 
 
10 Aralık 2013 Salı - 14:40
9935 Kere Okundu

ŞAHİNLER REMORK SANAYİ
DETAY
BAŞKAYA KERESTECİLİK
DETAY
GENÇ SOĞUTMA BEYAZ EŞYA SERVİSİ
DETAY
TEKKELİLER DOĞRAMA VE MOBİLYA DEKORASYON
DETAY
YILMAZ BOBINAJ - DAMLAMA SULAMA
DETAY
FOTO FATİH
DETAY
TÜRKMEN KİTAP KIRTASİYE
DETAY
ELMALI SULTAN SOFRASI
DETAY
ERİŞİM BİLGİSAYAR
DETAY
HASTANE TAKSİ
DETAY
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com